Odżywki Białkowe

Jest 24 produktów.

Zaliczane są do grupy suplementów dla sportowców, które poprawiają zdolność do wysiłku. Głównym składnikiem odżywek jest białko które odgrywa rolę budulcową oraz transportową. Odpowiednia ilość białka w diecie jest niezwykle istotna dla organizmu - jest niezbędna do utrzymania lub przyrostu masy mięśniowej poprzez wpływ na bilans azotowy.  Osoby...

Zaliczane są do grupy suplementów dla sportowców, które poprawiają zdolność do wysiłku. Głównym składnikiem odżywek jest białko które odgrywa rolę budulcową oraz transportową. Odpowiednia ilość białka w diecie jest niezwykle istotna dla organizmu - jest niezbędna do utrzymania lub przyrostu masy mięśniowej poprzez wpływ na bilans azotowy.  Osoby uprawiające określone dyscypliny sportowe mają zwiększone oraz indywidualne zapotrzebowane na ten składnik i nie zawsze są w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości z dietą.  Białko zawarte w odżywkach charakteryzuje się wysoką wartością biologiczną dlatego tak łatwo jest przyswajalne przez nasz organizm.

Preparaty białkowe wpływają również na zmniejszenie tłuszczowej masy ciała oraz zwiększają adaptację podczas treningu. . Pomaga również w odbudowie tkanki mięśniowej przy intensywnych treningach wytrzymałościowych oraz siłowych. Dla każdej  grupy sportowców określone są dzienne normy oraz zapotrzebowanie:

 dla osób trenujących sporty siłowe 1,2-1,7 g/kg masy ciała na dobę

dla osób trenujących sporty wytrzymałościowe 1,2-1,4 g/kg masy ciała na dobę.

Mniej
Więcej
Wyświetalnie 1 - 12 z 24 przedmiotów
Akceptuje

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.