Witaminy i minerały

Jest 38 produktów.

Składniki mineralne odgrywają znaczącą role w organizmie. Odpowiadają za prawidłowe jego funkcjonowanie. Witaminy i minerały współpracują ze sobą. Często są zawarte w tych samych produktach spożywczych. Jest to grupa związków które muszą być dostarczone w postaci jedzenia lub sumplementów ponieważ organizm nie potrafi sam ich wytworzyć. Pełnią f...

Składniki mineralne odgrywają znaczącą role w organizmie. Odpowiadają za prawidłowe jego funkcjonowanie. Witaminy i minerały współpracują ze sobą. Często są zawarte w tych samych produktach spożywczych. Jest to grupa związków które muszą być dostarczone w postaci jedzenia lub sumplementów ponieważ organizm nie potrafi sam ich wytworzyć. Pełnią funkcję regulującą przemianę materii oraz są materiałem budulcowym.

Witaminy są związkami, które cechuje niezwykła moc przywracania zdrowia. W niezwykły sposób wbudowują się w przemianę materii ożywiając ją. Komórki naszego organizmu potrzebują witamin, które zjadamy z pożywieniem. Gdy nie ma wystarczającej ilości tych życiodajnych substancji przemiana materii zamiera, ludzie szybciej się starzeją oraz niszczą swoje zdrowie. Do normalnego rozwoju organizm człowieka potrzebuje, poza węglowodanami, białkami, tłuszczami i składnikami mineralnymi również niewielkich ilości swoistych substancji organicznych, którymi są witaminy.

Mniej
Więcej
Wyświetalnie 1 - 12 z 38 przedmiotów
Akceptuje

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.