Izotonik

W tej kategorii nie ma produktów.

Podczas aktywności fizycznej tracimy duże ilości wody oraz cenne składniki mineralne oraz niektóre witaminy. Najszybszym sposobem na uzupełnienie płynów są izotoniki.  Napój izotoniczny jest to płyn, którego stężenie (osmolalność) jest takie samo, jak stężenie płynów ustrojowych w organizmie. Bardzo dobrze nawadniają, a co się za tym idzie pomag...

Podczas aktywności fizycznej tracimy duże ilości wody oraz cenne składniki mineralne oraz niektóre witaminy. Najszybszym sposobem na uzupełnienie płynów są izotoniki.  Napój izotoniczny jest to płyn, którego stężenie (osmolalność) jest takie samo, jak stężenie płynów ustrojowych w organizmie. Bardzo dobrze nawadniają, a co się za tym idzie pomagają w lepszej odbudowie niezbędnych pierwiastków.

Głównym składnikiem izotoników jest woda. Drugim ważnym składnikiem napojów izotonicznych jest sód. Dzięki niemu wypijana woda zostaje efektywnie wchłonięta. Jest on również ważny do utrzymania równowagi elektrolitów. Oprócz sodu, w napojach izotonicznych znajduje się również potas, który stymuluje układ nerwowy oraz mięśniowy.

Mniej
Więcej
Akceptuje

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.