L-karnityna

Jest 4 produktów.

L-Karnityna  jest jednym z częściej stosowanych środków farmakologicznych wspomagających odchudzanie. Suplement ten pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej nagromadzonej w ciele. Organizm ludzki może sam syntetyzować karnitynę z lizyny. Karnityna w organizmie odpowiedzialna jest za transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie przetwarzane ...

L-Karnityna  jest jednym z częściej stosowanych środków farmakologicznych wspomagających odchudzanie. Suplement ten pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej nagromadzonej w ciele. Organizm ludzki może sam syntetyzować karnitynę z lizyny. Karnityna w organizmie odpowiedzialna jest za transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie przetwarzane są one w energię.

Bierze również udział w metabolizmie węglowodanów oraz niektórych rozgałęzionych aminokwasów. Pomaga także w usuwaniu mleczanu po treningowego „zakwasy”. Ważne jest to gdyż nadmiar kwasu mlekowego we krwi obserwowany po takim wysiłku powoduje zmęczenie oraz zmniejszenie produkcji energii w postaci ATP.

 

Mniej
Więcej
Wyświetalnie 1 - 4 z 4 przedmiotów

L-karnityna

Informacja

Akceptuje

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.