SPOSOBY NA OGRANICZENIE SŁODYCZY
0
Dieta

SPOSOBY NA OGRANICZENIE SŁODYCZY

Wiele z osób zastanawia się czy są sposoby na ograniczenie słodyczy? Odpowiedź jest bardziej prozaiczna niż się wydaje. Często, gdy chcemy zmienić nasze nawyki żywieniowe na zdrowsze to pierwszą myślą, która pojawia nam się w głowie to unikanie słodkości. Rzeczywiście, warto zminimalizować ich spożywanie w ciągu dnia. Nadmierna ilość cukru w naszej diecie może wiązać się ze zmiennością nastroju, pogorszeniem się stanu naszej cery oraz rozwojem nadwagi. Lista negatywnych skutków jest bardzo długa.

Oczywiście nie powinniśmy kompletnie rezygnować z tej przyjemności, warto szukać zdrowszych zamienników. Orzechy, bakalie są świetną alternatywą – szczególnie te w miodzie. Dodatkowo, sztuczne produkty typu nutella zastąp masłem orzechowym lub kremem np. mleczno – orechowym (sprawdź koniecznie pozostałe wersje smakowe!)

Najprostsze a zarazem najskuteczniejsze sposoby na ograniczenie słodyczy:

REGULARNE PORY POSIŁKÓW

Dobrze jest spożywać od 3 do 5 posiłków dziennie w podobnym od siebie odstępie czasu. Dzięki temu w naszym organizmie jest stały poziom cukru we krwi. W rezultacie nie mamy ochoty podjadać bo czujemy się syci.

NIE CHOMIKUJ! 

Chowanie słodkości po szafach „na czarną godzinę” nie jest dobrym rozwiązaniem. Wiedząc, że one tam gdzieś są, prędzej czy później opróżnimy zapasy.

PICIE WODY

Nie raz zdarza się, że mylimy poczucie głodu z pragnieniem. Dlatego starajmy się aby nasz organizm był prawidłowo nawodniony. Przyniesie nam to wiele korzyści.

EMOCJE 

Często, gdy mamy stresujący dzień, zajadamy go słodkościami, myśląc, że to poprawi nam nastrój. Niestety takie myślenie jest błędne. Uczucie to trwa tylko chwile. Wiadomo, czekolada wyzwoli w naszym organizmie endorfiny, jednakże lody czy batoniki tego nie uczynią. Lepszym rozwiązaniem będzie udać się na spacer lub pojeździć na rowerze aby wyzwolić negatywne emocje.

O czym chciałbyś poczytać?

Nie wstydź się, wybierz swój ulubiony temat!

DARMOWA DOSTAWA OD 150 PLN
DARMOWA DOSTAWA OD 150 PLN